MkD Karpalak HOST
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Правила за АДМИНИТЕ на серверот

Go down 
АвторПорака
GeNeRaToR
Admin
GeNeRaToR

Број на мислења : 23
Join date : 2011-03-16
Age : 31
Местолокација : Prilep

ПишувањеПредмет: Правила за АДМИНИТЕ на серверот   Нед Jул 03, 2011 8:40 pm

Доколку не се почитуваат овие правила следува ОДЗЕМАЊЕ на АДМИНОТ

1. АДМИН на Карпалак серверите несмее да има админ на било кој друг сервер.
2. АДМИН на Карпалак серверите несмее да бара админ на друг сервер
Барате админ ,добивате админ и си одите на други сервери???
Што е проблем со вас?
Сакате да имате админи како количина и да се фалите на другарите?
3. Мапа не смее да се менува во текот на играта.(При Крајот на мапата се става нова мапа на гласање ако сака да се мени мапа)
(НАПОМЕНА: Да се избегнува да се менуваат мапи често.)
4. Админ не смее да пцуе и вреѓа ни да употребува вулгарни зборови, ниту да се Чалами на серверот или пак да се расправа со колегите т.е Админите
5. АДМИН никот и _pw то НЕ СЕ ПОЗАЈМУВА на НИКОЈ(Ниту брат) За админот си оговорен лично ти ИЛИ ДОКОЛКУ ТИ Е ДОЗНАЕНО _pw TO СЛЕДУВА ОДЗЕМАЊЕ НА АДМИН.
6. АДМИН НЕСМЕЕ ДА: -користи чит, -рекламира други сервери, -штекање во база, -багување на мапи, -самиот да се крева на клоци или да крева на клоци други без причина или да прави било што со неговите команди без причина!!!

За сите прекршоци на овие правила следи одземање на админот и тоа веднаш!!!!!!!!!!

Се што не ви е јасно слободно прашајте.

ВАЖНО ЗА АДМИНИТЕ!!!!
1.Доколку некој рекламира други сервери или постојано замара можете да го гагнете односно да направите да неможе ни да пишува ни зборува со следнава команда
amx_gag "imeto"
2.Банирањето да биде на следниов начин
доколку користи .wh,aim,speed=ПЕРМАНЕНТ бан на 0минути но внимавајте ако не користел ништо и ја достави својата фотографија како доказ ке *****ИЗГУБИТЕ АДМИН!!!!*****.
Сите други прекршоци на правилата на играчите кои се покажуваат со жолта боја десно во горниот дел од аголот кога се влегува во серверот треба да бидат санкционирани со amx_gag, amx_banip, и тоа НЕ повеќе од 300минути
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://karpalak.5forum.net
 
Правила за АДМИНИТЕ на серверот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
MkD Karpalak HOST - Forum :: Активни Сервери :: ARM Gaming by Karpalak HOST-
Отиди до: